seraphin.hu/btk
Tematika
- a digitális kép és fajtái
- képszerkesztő és manipuláló programok
- bevezetés a honlapszerkesztésbe
- Google keresési technikák
- kiadványszerkesztő programok
- a ZOTERO használata
- különféle világhálós adatbázisok és használatuk
1. március 9. / március 16. 8.15-12 Gyakorlati óra
2. március 23. / április 13 8.15-12 Gyakorlati óra
1. Töltse ki az alábbi link alatt lévő kérdőívet!2024. február
II. Feladatok
1. Családfa készítés az útmutató alapján
2. Térkép készítés az útmutató alapján
3. Két tetszőleges oldal tördelése az útmutató alapján.
4. Egy tudományos, idegennyelvű honlapról ismertetés, recenzió készítése. Terjedelem 1-3 oldal a jegyzet 16. oldalától kezdődő szempontrendszer figyelembevételével.
Mintaszöveg honlapismertetéshez
2019. február
2018. február
A kurzus célja, hogy a hallgatókat megismertesse a világháló és az informatika által kínált azon lehetőségekkel, amelyek a XXI. sz. eleji leendő történészek, történelmet oktató tanárok számára hasznosak, illetve nélkülözhetetlenek lehetnek.
A szűkre szabott elméleti ismeretek mellett a fő hangsúlyt a gyakorlati készségek fejlesztésére helyezzük. Az órák során a hallgatók betekintést nyernek a weblap készítés rejtelmeibe, megismerik és begyakorolják a világhálón és a belső hálózaton elérhető könyvtári katalógusok, adatbázisok, digitális könyvtárak és folyóirattárak használatát, illetve a hatékony keresési stratégiákat sajátíthatnak el. A foglalkozások részét képezi az elektronikus könyvészeti ismeretek (internetes illetve CD-ROM alapú) gyakorlati alkalmazásának elsajátítása. A kurzus során külön teret szentelünk a különböző hivatkozási és jegyzetelési és a bibliográfiakészítési szabályok begyakorolására.
2021. február